Ballina Lajme Bota/Rajoni Skandali/ Kongresmenia amerikane me dy burra, u martua me vëllain e saj...

Skandali/ Kongresmenia amerikane me dy burra, u martua me vëllain e saj (FOTO)

70
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një skandal raportohet nga SHBA. Kongresmenia Ilhan Abdullahi Omar rezulton se është martuar me vëllain e saj dhe ndihet krenare për këtë  gjë.

Sigurisht që në mbarë botën  është dëgjuar shpesh herë që njerëzit martohen me kushërinjtë e tyre, por në këtë rast Ilhan Omar është martuar me vëllain e saj vetëm për dokumetet që ta merrte atë me vete në Amerikë.

Dailymail ka publikuar dëshminë e një prej miqve të saj, që zbulon të vërtetën e martesës së Omar.

Abdihakim Osman është personi i parë që foli sesi Omar veproi për t’i marrë letrat të vëllait, në mënyrë që të mund të qëndronte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në një kohë që ajo ishte martuar me burrin e saj të parë, Ahmed Hirsi.

“Askush nuk e dinte se kishte pasur një martesë, derisa media tregoi certifikatën e martesës vite më vonë.”– tha 4o-vjeçari Osman, ekskluzivisht për DailyMail.com.

Zbulimet e Osmanit janë të sigurta se do të rinovojnë thirrjet për një hetim mbi përfaqësuesen e studentëve të parë të Minesota, e cili vazhdimisht ka refuzuar t’u përgjigjet pyetjeve në lidhje me martesën e saj me Elmiun.

---- ----
----
-----
-----