Ballina Lajme nacionale Situata në veri, Vuçiq i drejtohet sot popullit serb

Situata në veri, Vuçiq i drejtohet sot popullit serb

76
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Për situatën e zhvilluar ditëve të fundit në Serbi do të flas sot Aleksandar Vuçiq.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do t’i drejtohet sot popullit serb mbi situatën në Kosovë, për të ashtuquajturën krizë humanitare në veri.

Tanjug shkruan se Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do t’i drejtohet sot publikut mbi situatën në Kosovë dhe, siç thotë, mbi presionet e përditshme ndaj serbëve, transmeton Express.

Thuhet se konferencën ai do ta mbajë pas takimit që e ka sot me Kongresistin Eliot Engel, anëtar i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, njëkohësisht mik i Kosovës.

---- ----
-----