Ballina Shëndetësi Simptomat e problemeve në zemër që femrat nuk duhet t’i neglizhojnë

Simptomat e problemeve në zemër që femrat nuk duhet t’i neglizhojnë

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pikërisht për këtë arsye, ndonjëherë, gratë që përjetojnë një sulm në zemër diagnostikohen me ndonjë sëmundje tjetër, transmeton lajmi.net.

Simptomat e sulmit në zemër tek femrat nuk janë aq të qarta sa tek meshkujt.

Disa nga simptomat që paraqiten te meshkujt, por jo edhe te të gjitha femrat:

# dhimbje të forta në qendër të gjoksit, që zgjerohet në qafë, shpatull ose nofull;

# ndjenjë e pakëndshme në gjoks, e shoqëruar me venitje, djersitje, të vjella dhe frymë të shkurtër.

Megjithatë, shumë femra nuk kanë dhimbje në gjoks, madje 43% nuk e ndjejnë atë.

Sidoqoftë, ekspertët kanë arritur të identifikojnë disa nga shenjat më të shpeshta dhe më tipike që shfaqen tek femrat, kur përjetojnë probleme me zemrën. Ndiqeni listën e plotë më poshtë:

# Shkurtimi i frymëmarrjes

# Lodhje e pashpjegueshme

# Presion në pjesën e poshtme të gjinjve. /Lajmi.net/

---- ----
----
-----
-----