Ballina LifeBizare Si zhvilloheshin konkurset e bukurisë në të kaluarën dhe pse vajzat mbanin...

Si zhvilloheshin konkurset e bukurisë në të kaluarën dhe pse vajzat mbanin maska (Fotot)

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

1854 ishte viti në të cilin u zhvillua shfaqja e parë e bukurisë në cirkun legjendar të showmanit P.T. Barnum.

Që atëherë, ata kanë bërë një rrugë të gjatë në përpjekjen për të gjetur se kush është vajza më e bukur në Univers.

Ndërmjet konkursit të parë dhe sot, megjithatë, disa gara të çuditshme kanë ndodhur. Dhe ashtu si paraqitja e parë që lindi këtë lloj konkursi, disa prej këtyre konkurseve të veçanta i përkasin botës së cirkut.

---- ----
----
-----
-----