Ballina Lajme nacionale Si erdhi deri tek përleshja me Abazin, Molliqaj jep versionin e tij

Si erdhi deri tek përleshja me Abazin, Molliqaj jep versionin e tij

161
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ka ndodhur një përleshje mes Dardan Molliqajn dhe Haki Abazin.

Dardan Molliqaj i PSD’së ka dhënë versionin e tij rreth asaj që ka ndodhur pas përfundimit të emisionit Pressing.

Haki Abazi i Vetëvendosjes ka thënë se Molliqaj e ka sulmuar pas debatit të ashpër që kishin.

Këtë e mohon kandidati për deputet nga PSD’ja.

Shkrimi i plotë i Molliqajt:

Asgjë nuk ndodhi jashtë studios, përveç një debati me pak tensione që ishte vazhdimësi e debatit publik.

Unë nuk i kam problem debatet televizive dhe ndjehem shumë komod t’i mbroj bindjet e mia. Nuk fshihem asnjëherë. Secilin veprim timin politik jam në gjendje ta arsyetoj deri në fund. Nuk e kam problem asnjë akuzë e sulm për veprimet e mia politike.

Ankesa e vajtimet nuk mund t’i fshehin humbjet në nivel argumentesh nëpër debate televizive.

---- ----
----
----- ----
-----