Ballina Lajme nacionale Si asnjëherë më parë, gratë më të fuqishme të Kosovës bëhen bashkë...

Si asnjëherë më parë, gratë më të fuqishme të Kosovës bëhen bashkë (FOTO)

81
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeparlamentarja e Kosovës Vjosa Osmani ka shpërndarë në rrjetin social facebook një fotografi, ku shihen gratë më të fuqishme të Qeverisë Kurti.

Në këtë fotografi shihet kryeparlamentarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, nënkryetarja e këtij institucioni, Arbërie Nagavci dhe ministret.

“Gratë në udhëheqje, gratë në qeverisje. Ne mundemi“, shkruan Osmani.

Për herë të parë në histori, Kosova ka një përfaqësim kaq të gjërë të grave në poste të rëndësishme.

---- ----
----
-----
-----