Ballina Sport Shtyrja pa afat, klubet bëhen “lëmsh”, trajnerët punojnë pa plan

Shtyrja pa afat, klubet bëhen “lëmsh”, trajnerët punojnë pa plan

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

U bë më shumë se një muaj që trajnerët e skuadrave, sidomos të Kategorisë Superiore dhe asaj të parë punojnë pa plan…!

Çdo fillimjavë ata presin që të fillojë gara, por nuk ka ndodhur kështu, pasi kampionati po shtyhet, si Superiorja ashtu edhe Kategoria e Parë dhe e Dytë apo dhe ai U-21 e moshat që duhet të kishin nisur!

Kjo shtyrje ka bërë që trajnerët të punojnë pa plan, ekipet janë duke luajtur miqësore, ndërsa të gjithë aktorët presin që të fillojë gara.

Kjo shtyrje duket se është e pakuptimitë madje jo pak trajnerë e kanë shprehur se mungesa e një date fikse për fillimin e garës zyrtare, po ua çon dëm punën dhe mundin e këtyre muajve…!

---- ----
----
----- ----
-----