Ballina Lajme nacionale Shtyhet për 30 minuta seanca për votimin e “Rimëkëmbjes ekonomike”

Shtyhet për 30 minuta seanca për votimin e “Rimëkëmbjes ekonomike”

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Mungesa e deputetëve në sallën plenare ka bërë që për 30 minuta të shtyhet seanca e jashtëzakonshme për votimin e Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani bëri të ditur se në sallë janë vetëm 40 deputetë dhe në mungesë të kuorumit seanca duhet të shtyhet.
Pas gjashtë dështimeve, deputetët po tentojnë për të shtatën herë të votojnë në parim Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike.

The post Shtyhet për 30 minuta seanca për votimin e “Rimëkëmbjes ekonomike” appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----