Ballina LifeBizare Shtohen virozat nga konsumimi i ushqimeve të shpejta në verë, reagon shef...

Shtohen virozat nga konsumimi i ushqimeve të shpejta në verë, reagon shef Renato: Mirë të na bëhet…

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Si çdo vit, gjatë sezonit veror ka më tepër probleme në spitale ku shtrohen pacientë të cilët kanë konsumuar produkte të prishura ushqimore ose produkte ndaj të cilave vapa dhe temperaturat e larta kanë ndikuar negativisht.

Një lajm të tillë ka lexuar edhe shefi i njohur i kuzhinës, Renato Mekolli, i cili ka vendosur që një pjesë të lajmit ta postojë në Instastory duke dhënë edhe komentin e tij mbi ngjarjen, si më poshtë:

Sipas shef Renatos, cilësia në produktet e shpejta që konsumojmë nuk arrihet dot me çmimet që variojnë në treg të cilat specifikisht për këto ushqime janë në përgjithësi të lira.

 

---- ----
-----