Ballina Lajme nacionale Shtatzëna kafshohet nga qentë endacak

Shtatzëna kafshohet nga qentë endacak

15
SHPËRNDAJE

 

 

Situata me qentë endacak është alarmante në çdo Komunë të Republikës së Kosovës.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë sot se situata me qentë endacak është alarmante në çdo Komunë të Republikës së Kosovës.

Ahmeti ka reaguar pasi në kryeqytet një grua shtatzënë sot është kafshuar nga qentë endacak.

Ai i ka ftuar presidentin, kryeministrin dhe deputetë, të japin përgjigje për çështjen e qenëve endacak ose, siç u shpreh ai, ta shpallni gjendjen emergjente për ta trajtuar situatën./21Media

Situata me qentë endacak është alarmante në çdo Komunë të Republikës së Kosovës. Edhe njëherë javën e kaluar të gjitha…

Posted by Shpend A. Ahmeti on Thursday, October 22, 2020

The post Shtatzëna kafshohet nga qentë endacak appeared first on RTV21.

-----