Ballina Lajme nacionale Shqiptohen 662 gjoba për mos respektim ta masave antiCOVID-19

Shqiptohen 662 gjoba për mos respektim ta masave antiCOVID-19

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka shqiptuar 662 gjoba shkak i mos respektimit të masave të vendosura për mbrojtje nga COVID-19.

Ndërsa, 781 gjoba tjera janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut.

Siç raporton Policia e Kosovës, në rrugët e Kosovës ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet dhe 16 aksidente me të lënduar. Po ashtu janë shkaktuar edhe 22 aksidente më dëme materiale.

Në raportin 24 orësh bëhet e ditur se 18 persona janë arrestuar, 10 janë dërguar në mbajtje dhe në ndalim policor. Po ashtu 3 të tjerë janë dërguar në vuajte të dënimit.

The post Shqiptohen 662 gjoba për mos respektim ta masave antiCOVID-19 appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----