Ballina Lajme nacionale Shqiptari hipën në majë të vinçit në Itali; Do hidhem nëse…

Shqiptari hipën në majë të vinçit në Itali; Do hidhem nëse…

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një shqiptar ka hipur sipër një vinçi dhe ka kërcënuar se do të hidhet nga 30 m. Ngjarja është regjistruan në orën 7 të mëngjesit të sotëm në Giulianova Lido në Itali.

Shqiptari ishte ish-punonjës i kompanisë që do të ndërtonte një godinë në zonën përreth. Sipas mediave italiane, shqiptari nuk ishte paguar nga kompania për të cilën kishte punuar.

Në vendngjarje erdhën menjëherë zjarrfikësit, një patrullë karabinierësh, se dhe kryebashkiaku Costantini. Shqiptari zbriti nga vinçi vetëm në momentin që u sigurua se firma do t’i paguante 3400 eurot që i detyrohej.

---- ----
-----