Ballina Lajme Bota/Rajoni Shqiptarët e bllokuar në Kanada nga koronavirusi, si mund të shpëtojnë pa...

Shqiptarët e bllokuar në Kanada nga koronavirusi, si mund të shpëtojnë pa ndëshkime

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Kanada, se të gjithë personat që për arsye të situatës së krijuar nga virusi COVID-19, nuk kanë mundur të largohen nga Kanadaja, mund të aplikojnë online për zgjatjen e statusit të tyre të qëndrimit, para përfundimit të tij.

Aplikimi mund të bëhet online në linkun: https://bit.ly/2UawUkE

----

Ndërkohë, që procedurë e njëjtë është ndjekur edhe nga disa vende të Evropës, ashtu sikurse ka të tjera shtete që nuk pranojnë të shtyjnë afatin e vizave.

Holanda dhe Danimarka janë dy prej vendeve që nuk japing asnjë garanci për shqiptarët e mbetur në territoren e tyre.

----- ----