Ballina AKTUALE Shqiprim Musliu takon Teuta Arifin, kryetare e komunës së Tetovës

Shqiprim Musliu takon Teuta Arifin, kryetare e komunës së Tetovës

160
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot në Tiranë Nënkryetari i komunës së Bujanocit, Shqiprim Musliu, ka zhvilluar një bisedë me Teuta Arifin, kryetare e komunës së Tetovës, ku kan bashkëbiseduar për problemet të cilat i preokupojn qytetarët e tëdya komunaeve.

Sot pas asamblesë të Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon ku po merrë pjesë Shqiprim Musliu, e ku u përfaqësua edhe zyrtarisht komuna e Bujanocit, Musliu ka pasur një takim me kryetarën e komunës së Tetovës, Teuta Arifi ku kan bashkëbiseduar  rreth problemeve që i shqetësojnë tëdya komunat.

Musliu dhe Arifi pos problematikatave kan bashkëbiseduar edhe për mundësin e bashkpunimit ndërmjet tëdya komunave kur dihet se komuna e Tetovës ka edhe Universitetin shtetëror të Tetovës, Musliu pas takimit ka ftuar kryetarën e Tetovës Teuta Arifi të vizitoj komunën e Bujanocit./BujanociNet/

---- ---- ----
-----