Ballina AKTUALE Shqiprim Musliu, me rastin e Ditës së Alfabetit shqip nderon mësues Mustafë...

Shqiprim Musliu, me rastin e Ditës së Alfabetit shqip nderon mësues Mustafë Kelmendit

183
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Me rastin e Ditës së Alfabetit shqip, në oborrin e shkollës fillore në Konçul, i mbollëm një fidan mësuesit dëshmor Mustafë Kelmendit.

Mësues Mustafa erdhi nga Peja për të mbajtur gjallë arsimin shqip në vendin tonë.

Ai u vra për shkak të këtij misioni.Vepra dhe emri i tij do të kujtohen përgjithmonë.

---- ---- ----
-----