Ballina Sport Shqiperia perkeqesohet ne renditjen e FIFA, Kosova permiresohet

Shqiperia perkeqesohet ne renditjen e FIFA, Kosova permiresohet

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

FIFA publikon renditjen mujore te e ekipeve kombëtare në të gjithë botën. Ne kete renditje përditësohet në bazë të ndeshjeve të luajtura, kryesisht ndeshjet e eliminatoreve të “Euro 2020”.

Në krye të listës qëndron Belgjika, e ndjekur nga Franca dhe Brazili. Shqipëria ka humbur një pozicion në renditje krahasuar me muajin e kaluar duke u pozicionuar e 65-ta.

----

Kosova ka fituar terren në renditje duke u ngjitur me katër vende më sipër dhe duke u pozicionuar kështu në vendin e 114-të.

The post Shqiperia perkeqesohet ne renditjen e FIFA, Kosova permiresohet appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

----- ----