Ballina Lajme nacionale Shqipëria dridhet nga një termet

Shqipëria dridhet nga një termet

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tërmeti lëkund jugun e Shqipërisë.

Tepelena është lëkundur ditën e sotme nga një tërmet 3.4 ballë i shkallës Rihter.

Sipas Ballkanweb, raportohet se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:30, ndërsa epiqendra ka qenë në fshatin Krahes, me thellësi 12 km.

Kujtojmë se javët e fundit, një nga qytetet e Shqipërisë që është prekur dhe dëmtuar nga tërmetet ka qenë fshati Floq në Korçë, i cili është lëkundur shumë herë nga tërmete të forta me dëmtime serioze të dhjetëra banesave.

---- ----
----
-----
-----