Ballina Shëndetësi Shprehitë të cilat janë të rrezikshme për shëndetin dhe duhet t’i largoni...

Shprehitë të cilat janë të rrezikshme për shëndetin dhe duhet t’i largoni menjëherë

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Andaj në këtë artikull shihni disa shprehi të cilat duhet t’i shmangeni apo ti largoni plotësisht.

Mënyra se si bini në gjumë

Pozicioni i gjumit gjatë natës mundet të ndikojë në shëndetin tuaj. Ky pozicion si në foto mund të shkaktojë bllokim të frymëmarrjes, mos mundësia e qarkullimit të gjakut, si dhe nuk konsiderohet i mirë për lëkurën e fytyrës tuaj dhe për shpinën tuaj,raporton “Sarcasm”, transmenton lajmi.net.

Prekja e fytyrës dhe syve

Asnjëherë nuk mund të dini se çka keni prekur me ato duar. Prandaj, prekja e fytyrës dhe syve, është diçka që duhet të parandalohet.

Banjë me ujë të nxehtë

Kjo shkakton që lëkura juaj e kokës të bëhet më shpejt e ndotur, duke nxitur edhe organin dhjamor në kokë.

Të mos shkoni në tualet për një kohë të gjatë

Është  njëra prej shprehive më të zakonshme. Të mundoheni ta mbani nevojën shkakton shqetësime serioze në traktin urinar., fshikëz, organin urinar dhe veshka.

Të ndaloni teshtitjen

Kur ju mundoheni ta ndaloni teshtitjen, intensiteti shkon prapa në hundë, përmes cilindrit Eustachian, që mund të shkaktojë probleme me dëgjimin tuaj dhe në fytin tuaj./Lajmi.net/

---- ----
-----