Ballina Lajme nacionale Shpjegimi qesharak i kandidatit të Zekës për atë se ҫka është korrupsioni

Shpjegimi qesharak i kandidatit të Zekës për atë se ҫka është korrupsioni

68
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kandidati për deputet nga PEK, Yll Isufi ka bërë një shpegim për korrupsionin.

Kandidati nga Gjilani, duke folur për luftën ndaj krimit dhe korrupsionit në të cilën po thirren Partia Demokratike e Kosovës në këto zgjedhje, dha një shpjegim qesharak se çfarë është korrupsioni.

“Korrupsioni te na është i lindur. Në gjak e kemi korrupsionin. Shembull ma të thjeshtë po ta marr për shembull një gjysh, një dajë, një teze, i shkon nipit, ngutu ngutu çka t’ka ble gjyshi, qyre, qyre, qafe, qafe. Ky është korrupsioni”.

Videoja e shpjegimit të tij është bërë hit në rrjete sociale.

Dëgjojeni më poshtë:

---- ----
----
----- ----
-----