Ballina Lajme nacionale Shpend Ahmeti jep lajmin e madh për parkingjet në Prishtinë

Shpend Ahmeti jep lajmin e madh për parkingjet në Prishtinë

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një lajm i mirë ka ardhur për banorët e Prishtinës.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar fillimin e ndërtimit të parkingut nëntokësor në Prishtinë me mbi 500 vendparkime.

Ahmeti përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Tëitter, ka shkruar se Organi Shqyrtues i Prokurimit i ka dhënë të drejtë Komunës së Prishtinës për parkingun nëntoksor.

“OSHP i ka dhënë të drejtë Komunës për parkingun nëntokësor dhe për procedurat e ndjekura, prandaj tani mund të vazhdojmë. Parkingu nëntokësor me mbi 500 vendparkime do të fillojë sivjet. Parku sipër do të zgjerohet” ka shkruar Ahmeti.

---- ---- ----
-----