Ballina Sport Shorti i Champions shjell sfida të zjarrta, menjëherë përplasja Messi-Ronaldo dhe… Myrto...

Shorti i Champions shjell sfida të zjarrta, menjëherë përplasja Messi-Ronaldo dhe… Myrto Uzuni

52
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shorti i Champions League i hedhur në Nyon të Zvicrës, ka rezevruar disa përplasje interesante.

Mes tyre, padyshim që bie në sy përballja që në grupe e Juventusit dhe Barcelonës, ose më saktë, Lionel Messit dhe Kristiano Ronaldos, por dhe sullmuesit të Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni.

Grupi A: Bajern Mynih, Atletico Madrid, Sallsburg, Lokomotiva Mosca

Grupi B: Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Inter, Borussia Mönchengladbach

Grupi C: Porto, Manchester City, Olympiacos, Marsiglia

Grupi D: Liverpool, Ajax, Atalanta, Midtjylland

Grupi E: Siviglia, Chelsea, Krasnodar, Rennes

Grupi F: Zenit St Pietroburgo, Borussia Dortmund, Lazio, Bruges

Grupi G: Juventus, Barcellona, Dinamo Kiev,  Ferencvaros

Grupi H: PSG, Manchester United, Lipsia, Istanbul Basaksehir

---- ----
----
----- ----
-----