Ballina Lajme vendore Shoqata Nasalca, shpërndan pako ushqimore për banorët e fshatit (Foto)

Shoqata Nasalca, shpërndan pako ushqimore për banorët e fshatit (Foto)

591
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot Shoqata Nasalca, ka ndarë 40 pako ushqimore për banorët e fshatit të tyre, në njoftimin e lëshuar nga shoqata thuhet;

“Të nderuar bashkfshatarë.
Sod në fshtatin tonë, me ndihmë dhe me financim të Shoqatës Nasalca, janë bër shpërndarje të pakove ushqimore saktësisht 40 pako ushqimore për familjet që kanë nevoj për ndihmë.
E faleminderojmë Shoqatën Nasalca për ketë ndihmë që është shumë e nevojshme dhe shum e vleshme në keto kohë të vështira. Ku dhe duhet të jemi zemërgjerë duke i ndihmuar bashkfshatarëve tonë me gjëra modeste por që kan peshë të madhe.
Gjithashtu është për tu marë shembull Rinia e fshatit tonë që kan gjetur kohën edhe sod si gjithmon të kontribojnë për të mirën e këtij fshati.”

----- ----