Ballina Sport Shokuese: Futbollisti premtues vritet ndërsa ndihmonte një postier

Shokuese: Futbollisti premtues vritet ndërsa ndihmonte një postier

42
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një futbollist 16-vjeçar që shihej si e ardhmja e futbollit irlandez, u vra në rrugët e Dublinit ditën e martë ndërsa përpiqej të ndihmonte një punonjës poste.

Josh Dunne, një talent në futboll, ndërroi jetë në spital për shkak të plagëve të rënda me thikë që mori në rrethinat e Dublinit.

Qendërsulmuesi, ndonëse i ri në moshë, kishte kryer prova me disa nga klubet kryesore në Scottish Premiership dhe po ndiqej dhe nga disa ekipe të tjera.

Sipas raportimeve, i mituri mori plagë të rëndë me thikë nga disa adoleshentë të tjerë pasi ndërhyri për të mbrojtur një punonjës të postës që ishte sulmuar prej tyre.

---- ----
----
----- ----
-----