Ballina Lajme nacionale ‘Shokohet’ Milani, ylli i madh largohet nga skuadra

‘Shokohet’ Milani, ylli i madh largohet nga skuadra

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Skuadra e Milanit do të përballet me largimin e një lojtari.

Ylli kosovar, Ismet Sinani, është larguar nga skuadra e Milan.

Sinani, i cili deri më tani mbronte ngjyrat e skuadrës së Milan, ka vendosur që t’i jap fund aventurës së tij në ‘San Siro’.

Pas disa paraqitjeve solide, pati disa skuadra të interesuara për shërbimet e lojtarit nga Kosova, dhe ‘Rosoneri’ vendosën ta lirojnë atë.

Sinani ka arritur marrëveshje me skuadrën Sicula Leonzio, në Serie C, ku do të luajë si i huazuar, me mundësinë që transferimi të bëhet permanent.

---- ----
----
-----
-----