Ballina Lajme nacionale Shoki i ngushtë e privoi nga jeta, dajlin detaje të reja për...

Shoki i ngushtë e privoi nga jeta, dajlin detaje të reja për vdekjen e Shkodran Bytyqit

776
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në rajonin e Ferizajt.

Shkodran Bytyqi, 32 vjeç raportohet të jetë vr’arë, e më pas i djegur në një fshat të Gjilanit.

Në bazë të asaj që është raportuar, i ndjeri kishte pasur një mosmarrëveshje rreth një borxhi me të dyshuarin për vr’asje, i cili ishte edhe shok i tij i ngushtë.
Mirëpo, prokuroria e shtetit ka treguar se dy persona janë prangosur në lidhje me rastin.

Po ashtu, prokuroria ka treguar se trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

“Dje, në afërsi të fshatit Gadime dhe Kishnapole, është gjetur trupi i pa jetë i një personi nga Ferizaj. Lidhur me këtë rast, prokurori i Shtetit, ka ndaluar dy (2) persona të dyshuar dhe me urdhër të tij, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë për obduksion”, thuhet në raportin e prokurorisë.