Ballina Lajme Shkon në 4 numri i të infektuarve me koronavirus në Vranje

Shkon në 4 numri i të infektuarve me koronavirus në Vranje

1025
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Vranjë edhe tre persona të identifikuar me korona virusin pozitiv, në mesin e tyre një punëtor shëndetësor, bën të ditur Info Vranjske, përcjell Bujanoci.net

Përveç gjyqtarit që tashmë është lënë i lirë për trajtim në shtëpi, gjithsej katër persona në qytet për momentin janë sëmurë nga sulmi koronar i virusit.

----

Sipas disa informacioneve, qindra njerëz janë në izolim, sepse ata ishin në kontakt të ngushtë me infeksionin, dhe për shkak të faktit se ata ishin duke qëndruar jashtë shtetit.

Stafi i Krizave në Vranjë, filloi takimin herët në mëngjes të Shtunën ndërsa kryetari Milenkoviq pritet t’i konfirmojë këto informacione./BujanociNet/

----- ----