Ballina Sport Shkeljet e FSHF-së, Armando Duka humbet gjyqin me Autoritetin e Konkurencës

Shkeljet e FSHF-së, Armando Duka humbet gjyqin me Autoritetin e Konkurencës

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në datë 10 shtator në Gjykatën e Administrative u zhvillua gjyqi mes Autoritetit të Konkurencës dheFederatës Shqiptare të Futbollit.

Burime për Gazetën TemA kanë bërë me dije se FSHF-ja ka humbur gjyqin përballë Autoritetit të Konkurencës.

Gjyqi u zhvillua pas shkeljeve të rënda që FSHF dhe presidenti Armand Duka kishin bërë me të drejtën e transmetimit tek DIGITALB ku Duka është vetë aksioner.

Gjithashtu, një tjetër pikë ishte dhe çmimet e shtrenjta të biletave. (TemA)

Shkeljet e Federatës, sot zhvillohet gjyqi mes Autoritetit të Konkurrencës dhe FSHF-së

DOKUMENTI: Autoriteti i Konkurencës zbulon shkeljet e rënda të FSHF-së dhe konfliktet e interesit të Armand Dukës me shitjen e së drejtës televizive tek DIGITALB

DOKUMENTI: Autoriteti i Konkurrencës zbulon abuzimet e FSHF-së me çmimet e biletave

---- ---- ----
-----