Ballina Sport Shkeli rregullat e karantinës, gjobitet dhe denoncohet futbollisti i Shqipërisë

Shkeli rregullat e karantinës, gjobitet dhe denoncohet futbollisti i Shqipërisë

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Emanuele Ndoj, mesfushori i Brescia, është gjobitur nga karabinierët për shkak se ka shkelur rregullat e karantinës, si dhe është denoncuar për këtë veprim.

Sikurse raporton “Il Giornale di Brescia”, ai së bashku me tre bashkëmoshatarë kanë qenë jashtë një bari dhe e kanë pësuar.

Emri i tij dhe personave të tjerë ka qenë në listën e personave të infektuar me COVID-19 dhe duhet të qëndronin të izoluar.

Ndoj për këtë arsye nuk iu bashkua edhe kombëtares shqiptare për ndeshjet me Bjellorusinë dhe Lituaninë, kurse tani ia ka shtuar vetes telashet dhe duhet të përballet me ligjet e shtetit italian.

---- ---- ----
-----