Ballina Lajme nacionale Shira e stuhi, Vlora nën ujë

Shira e stuhi, Vlora nën ujë

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Prej një ore reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike sa here bie shi.

Lagjja 28 nëntori në këto çaste është nën ujë, gjithashtu reshjet vijojnë të jenë me intensitet të lartë, duke bërë që Vlora të rrezikohet nga përmbytjet.

Ndërkohë dhe në plazhet e Orikumit stuhia ka bërë dëme të konsiderueshme .

 

---- ---- ----
-----