Ballina LifeBizare Shimpanzeja 18-vjeçar i habit të gjithë, lan rroba me dorë (FOTO)

Shimpanzeja 18-vjeçar i habit të gjithë, lan rroba me dorë (FOTO)

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Shimpanzetë njihen për inteligjencën e tyre. Në disa pamje të publikuara shihet primati duke larë rrobat me dorë.

Kjo i ka lënë pa fjalë kujdestarët e kopshtit zoologjik. Yuhui, një shimpanze mashkull 18-vjeçar që jeton në Kinë, kaloi gjysmë ore duke pastruar një bluzë të bardhë me furçë dhe sapun.

---- ----
-----