Ballina Lajme nacionale Shilegov: Anijet në Vardar duhet të zhvendosen

Shilegov: Anijet në Vardar duhet të zhvendosen

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, vlerëson se anijet në lumin Vardar duhet të zhvendosen.

“Janë krijuar kushtet e para për zhvendosjen e tyre dhe ne kemi filluar procedurë përmes përmbaruesit kompetent, por, të drejtat të cilat i kanë palët në procedura ne nuk mundemi dhe nuk duhet t’i rrezikojmë”, tha kryetari sot në konferencën për shtyp, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve.

Shilegov tha se në vijim është procedura e ankesave nga detyruesit dhe pret se shumë shpejtë do të prononcohet gjykata.

Shilegov e përsëriti se qëndrimi i tij ndaj projektit “Shkupi 2014” është i pandryshuar dhe shtoi se Qyteti i Shkupit është duke punuar edhe në zhvendosjen e katër përmendoreve dhe në zhvendosjen e anijeve./TV21

The post Shilegov: Anijet në Vardar duhet të zhvendosen appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----