Ballina Lajme nacionale Shi i rrëmbyeshëm në Prishtinë, rrugët vërshohen nga uji

Shi i rrëmbyeshëm në Prishtinë, rrugët vërshohen nga uji

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një shi i rrëmbyeshëm ka përfshirë sot Kosovën.

Kanë mjaftuar vetëm 20 minuta reshje të shiut dhe rrugët e kryeqytetit janë përmbytur nga ujë.

Një shi i rrëmbyeshëm e ka përfshirë Prishtinën, duke shkaktuar telashe në komunikacionin rrugor.

Gjithashtu, ujërat e mëdha nga shiu kanë shkaktuar probleme edhe në kanalizime, duke bërë që të dalin në sipërfaqe, raporton lajmi.

Siç mund të shihni edhe në pamje, rruga “Agim Ramadani” dhe rruga “Bajram Kelmendi”, janë vërshuar nga uji. Po ashtu era e fortë ka rrëzuar edhe disa lisa në kryeqytet.

Ndërkohe, situata është normalizuar, pas gjysmë ore.

---- ----
-----