Ballina Lajme Bota/Rajoni Sherr për karantinën, policit i pritet dora me shpatë gjatë përleshjes së...

Sherr për karantinën, policit i pritet dora me shpatë gjatë përleshjes së dhunshme (FOTOT)

259
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Policia indiane është përballur me përleshje të dhunshme teksa po përpiqej të mbante rregullin për masat kundër përhapjes së koronavirusit.

Inspektori Harjit Singh ishte jashtë një marketi në Patiala kur shtatë burra u shfaqën me një automjet duke thyer të gjitha rregullat.

Me shpejtësi, duket se si kaluan mes barrierave mbrojtëse që kishte vënë policia. Teksa tentonte ti ndalte, polici Harjit preu krahun dhe u shtri në tokë me dhimbje të tmerrshme, duke u përpjekur që të ndalonte rrjedhjen e gjakut me një shami.

Sulmuesit të cilët i prenë krahun me shpatë, u arrestun dhe po qëndrojnë pas hekurave, por polici i lënduar dhe 6 kolegët e tij pësuan dëme të mëdha, raporton CNN.

Pas më shumë se 7 orësh në kirurgji, mjekët ia dolën të ngjisin gjymtyrën e thyer të Harjit.

Ashtu si shumë shtete të tjera, edhe India është në izolim për shkak të koronavirusit duke izoluar më shumë se 1.3 miliardë banorë.

Deri tani, numri i të infektuarve ka arritur në 10,941 raste me 368 vdekje të konfirmuara.

---- ---- ----
-----