Ballina Lajme nacionale Shënohen 8 viktima dhe 553 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Shënohen 8 viktima dhe 553 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------
8 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë, njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 3,649 teste prej të cilave 553 persona kanë rezultuar pozitivë.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 273 raste, Fushë-Kosovë 32 raste, Prizren 32 raste, Lipjan 28 raste, Podujevë 25 raste, Vushtrri 23 raste, Gjilan 20 raste, Mitrovicë 20 raste, Gjakovë 19 raste, Obiliq 19 raste, Klinë 9 raste, Pejë 8 raste, Kamenicë 7 raste, Drenas 5 raste, Malishevë 5 raste, Graçanicë 4 raste, Junik 4 raste, Rahovec 4 raste, Ferizaj 3 raste, Istog 3 raste, Suharekë 3 raste, Deçan 2 raste, Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Hani i Elezit, Skenderaj dhe Viti 1.

Ndërkohë 534 pacientë janë shëruar, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 65,594 persona.

/abcnews.al/

The post Shënohen 8 viktima dhe 553 raste të reja me Covid-19 në Kosovë appeared first on Abc News.

---- ----
-----