Ballina Lajme nacionale Shënohen 21 viktima dhe 284 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Shënohen 21 viktima dhe 284 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
21 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 1,258 testime prej të cilave 284 persona kanë rezultuar pozitivë për Covid-19.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik, ka regjistruar 449 pacientë të shëruar, duke e çuar numrin e përgjithshëm të personave të shëruar në 98,122.

/abcnews.al/

The post Shënohen 21 viktima dhe 284 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut appeared first on Abc News.

---- ----
-----