Ballina LifeBizare Shëndeti, financat, dashuria/ Njihuni me horoskopin javor, 2 – 8 dhjetor 2019

Shëndeti, financat, dashuria/ Njihuni me horoskopin javor, 2 – 8 dhjetor 2019

65
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë 1 dhjetor dero 8 dhjetor 2019. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Do të jeni veçanërisht të irrituar këtë javë. Me siguri do të keni nerva në lëkurë për shkak të presioneve të partnerit në një projekt që do të duhet të bëni së bashku. Përveç të Premtes, ditët e tjera mund të rezultojnë mjaft të vështira dhe do të duhet të merresh me probleme të tjera të llojeve të ndryshme që do të shtohen. Diçka do të jetë më mirë gjatë fundjavës, kur edhe beqarët mund të kenë një armëpushim.

Puna: Dikush në punë do t’ju japë një kohë të vështirë, por nuk do të jetë në gjendje t’ju ndalojë të arrini projektet tuaja. Pavarësisht nga të gjitha problemet e papritura dhe ato private, ju prapë do të përqendroheni në çështjet e punës.

Demi

Dashuria: Me Venusin dhe Hënën këtë javë do të jeni të gatshëm të nxirrni anën tuaj më romantike. Ambienti i dashur do të jetë me të vërtetë mjaft i favorshëm për t’i bërë mbrëmjet të këndshme dhe sensuale. Sidomos gjatë fundjavës do të gjallëroheni nga shumë qëllime të bukura, dhe madje beqarët do jenë në gjendje të shfaqin gjithë sharmin e tyre, të vetëdijshëm për të bërë përshtypje.

Puna: Do të ketë shumë angazhime që do të thithin pjesën më të madhe të kohës tuaj në ditët e para të javës. Ju ndoshta do të jeni të zënë me biznes të rëndësishëm, të cilin nuk mund ta humbisni. Periudha juaj me fat vazhdon t’ju japë kaq shumë kënaqësi, kështu që shfrytëzoni të gjitha mundësitë.

Binjakët

Dashuria: Binjakët këtë javë do të duhet të jenë më të kujdesshëm me partnerin, nëse duan të vazhdojnë marrëdhënien në mënyrë paqësore. Shmangni tekat dhe kërkesat e pakuptimta, duhet shumë pak për të qenë të lumtur! Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të provojnë aventura të reja dhe midis këtyre dikush do të jetë në gjendje të njohë edhe gjysmën tjetër ideale.

Puna: Ju ndoshta do të duhet të zvogëloni zakonet tuaja, veçanërisht zakonet tuaja financiare. Do të jetë gjithashtu më mirë të ndryshoni përmasat e punës dhe të rifilloni një ritëm më të rregullt për të bërë gjithçka në mënyrën më të mirë. Ardhja e Jupiterit do të shtyjë për të ulur shpenzimet e panevojshme.

Gaforrja

Dashuria: Gjatë javës nuk do të jeni në top formë, veçanërisht në një nivel mendor. Shumë peripeci dhe probleme ju kanë hedhur, por do të jetë më mirë drejt fundit, kur pushimi i përjavshëm do t’ju japë një mënyrë për t’u çlodhur dhe rikuperuar energjinë tuaj. Dhe pastaj buzëqeshja do të kthehet dhe dëshira për të dashur! Nëse jeni beqarë, lejojini vetes një kënaqësi të këndshme, e cila mund t’ju ​​kënaqë me mungesën e partnerit!

Puna: Javë intensive dhe plot angazhime për ata që kanë lindur nga shenja, do të viheni në provë edhe nga drejtuesit dhe eprorët që duan gjëra të sakta dhe të përpikta. Por nuk do të lejoni që dikush të flasë keq për punën tuaj, yjet ju mbrojnë dhe ju inkurajojnë të tregoni atë që ju vleni.

Luani

Dashuria: Një javë me një pozitivitet të madh për dashurinë, ata që synojnë të martohen ose të jetojnë së bashku mund të bëjnë plane dhe t’i sjellin ato. Do të ketë shumë gjëra që do të materializohen në këtë periudhë, madje edhe për beqarët që kërkojnë dashuri. Fundjava është një kohë e mirë për të gjithë dhe ju mund të përfitoni nga fundi i ardhshëm i vitit.

Puna: Kjo javë do të shënojë një periudhë të rritjes së fortë në fushën profesionale. Prandaj, mos kurseni veten në ide, projekte dhe biznes dhe kujdesuni që të vini çdo dritë energjie në dispozicion të punës, pa lënë pas dore ndjenjat. Situata e përgjithshme është në rritje dhe premton përparime në karrierë për ata që kanë bërë më të mirën.

Virgjëresha

Dashuria: Gjendja e padyshimtë gjatë javës do t’ju japë një mënyrë për të qenë më pajtues me partnerin. Lini mënjanë polemikat dhe punoni për të takuar personin që ju doni pa e bërë atë konfuz. Fundjavë e shkëlqyer, madje beqarët do kenë kohë për të takuar njerëz të rinj dhe për t’i ndjekur ata.

Puna: Njohjet e reja që lindin do të bëjnë këtë javë, veçanërisht nga e Premtja deri të Dielën, mund të jenë mjaft interesante për punën e ardhshme. Do të ketë shumë supozime që do të krijojnë një pozicion më të mirë brenda vendit të punës.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë shumë nga shenjat do të duken ndryshe nga zakonisht për shkak të një gjendje shpirtërore disi të shqetësuar. Dispozitat e diskutueshme planetare nuk do të lehtësojnë situatën dhe mund të prekin qetësinë në shtëpi. Edhe zemrat e vetmuara nuk do dinë çfarë të bëjnë dhe nuk do duan të rrinë me njerëzit.

Puna: Në frontin e punës, mund të gjeni disa vështirësi në menaxhim. Veçanërisht e rëndë do të jetë dita e mërkurë dhe e enjte, kur do të jeni të mbingarkuar. Për t’ju shpëtuar, si gjithmonë, atë fat që nuk ju braktis kurrë, në fakt dikush do të vijë të ju mbështesë ose shefi juaj do të jetë më pak kërkues se zakonisht.

Akrepi

Dashuria: Kjo javë dashuria me partnerin do të jetë thjesht pasionante, por mos harroni të shtoni një dozë të mirë romancash. Për momentin ju po drejtoni një jetë dashurie mjaft të kënaqshme dhe nëse keni një lidhje serioze duhet të jetoni vetëm në mënyrë të plotë. Beqarët do jenë në gjendje të zgjedhin nga shumë mundësi që do të lindin para tyre.

Puna: Do të ketë perspektivë të shkëlqyeshme të punës për ata që kërkojnë një vend pune për një kohë të gjatë dhe gjithashtu do të keni mundësi të bëni hapa cilësorë falë iniciativës tuaj të fortë. Marsi dhe Mërkuri do t’i lindin Akrepave një dozë të mirë të vendosmërisë dhe njohuri që do të rezultojnë të frytshme për të ardhmen e afërt.

Shigjetari

Dashuria: Në fushën sentimentale gjërat po shkojnë mirë dhe nëse keni marrëdhënie do të ndiqeni në mënyrën më të mirë. Sidoqoftë, nëse këto janë histori të lindura kohët e fundit, jo gjithmonë mund të jenë kushtet për të vazhduar, kështu që do të jetë më mirë të mbeteni miq. Zemrat e vetmuara do të përpiqen të kthehen në lojë dhe të harrojnë disa vuajtje që në të kaluarën i ka lënduar ato.

Puna: Puna intensive do t’ju shtyjë të jeni mjaft të irrituar dhe argumentues. Gjatë javës do të arrini majat e stresit që ju do të duhet të mbani nën kontroll, ndoshta duke iu përkushtuar sportit ose aktiviteteve që ju pëlqejnë veçanërisht. Detyrat praktike me të cilat do të përballeni mund të rezultojnë vërtet të komplikuara.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë do të humbni vëmendjen e dashurive për të bërë vend për situata pune, të cilat nuk mund t’i braktisni absolutisht. Sidoqoftë, do të ketë takime që do t’ju bëjnë të rishikoni disa vendime të së kaluarës dhe madje ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të reflektojnë nëse është e përshtatshme të rifilloni përsëri kontaktin me një ish.

Puna: Në fillim të javës mund të ketë disa ndërlikime në sektorin e punës, por do të keni shumë për të bërë dhe do të gjeni zgjidhje të përshtatshme edhe për pyetjet më urgjente. Bricjapët do të duhet të durojnë lodhjet e një jave që duhet të sjellin fitime të mira në xhepat e tyre.

Ujori

Dashuria: Java nuk do të jetë shumë e qetë në jetën e dashurisë dhe mund të keqkuptoni disa nga qëndrimet e partnerit. Do të jeni dyshues dhe gjëra të caktuara nuk do të shkojnë mirë me ju, por mos i bëni shumë gjëra të parëndësishme. Flisni vetëm nëse ka arsye të mira për ta bërë këtë. Beqarët do gjejnë kaq shumë ide për tu argëtuar dhe për të bërë një pushim relaksues.

Puna: Këtë javë do të ndiheni të hutuar dhe të humbur, veçanërisht nëse keni të bëni me disa probleme pune. Ju nuk do të jeni shumë të qartë dhe nuk jeni në gjendje të merrni vendime të rëndësishme, kështu që shtyni çdo gjë që vlen të mendoni. Sidoqoftë, kushtoni vëmendjen më të madhe kur kryeni aktivitete praktike.

Peshqit

Dashuria: Kalimi i Jupiterit në shenjën e tyre do të ndikojë në mënyrë të favorshme në jetën sentimentale të Peshqve. Do të ketë takime të paharrueshme për shumë beqarë dhe emocione intensive dhe pasionante për çiftet. Jeta familjare nuk do të pengohet, dhe ndonjëherë shumë monotonia gjithashtu mund të shkaktojë shqetësim.

Puna: Java do të jetë e qetë, por rutina mund të ngadalësojë ditët tuaja. Do e hidhni veten me kokë në punë dhe do të duhet të merreni me disa detyra për t’i zgjidhur dhe nuk do të jetë gjithmonë e lehtë. Sidoqoftë, do të ketë një ndryshim të favorshëm në trendin profesional gjatë fundjavës dhe mund të ketë mundësi të mëtejshme.

---- ----
-----