Ballina Lajme Bota/Rajoni Shembet parkingu, fundoset edhe parku i lojërave

Shembet parkingu, fundoset edhe parku i lojërave

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një park lojërash për fëmijë u shemb në orët e para të mëngjesit në qytetin e Santanderit në veri të Spanjës, pasi ndodhej mbi një parking nëntokësor, muret e të cilit nuk mbajtën dhe u rrëzuan.

Parku, i cili gjithashtu përfshinte një fushë sportive, ishte ndërtuar mbi një parking të madh në një zonë të urbanizuar.

Në vendngjarje kanë shkuan menjëherë ambulancat, zjarrfikëset dhe Mbrojtja Civile. Për momentin nuk raportohet për viktima apo të lënduar nga ky incident i rëndë.

---- ----
----
-----
-----