Ballina Lajme nacionale SHBA i jep një mesazh politikës kosovare nëpërmjet Thaçit

SHBA i jep një mesazh politikës kosovare nëpërmjet Thaçit

105
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Zëvendëssekretari i Mbrojtjes i SHBA-së, David Norquist, ka dhënë një mesazh politikës kosovare nëpërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaci ndodhet në Uashington, ku u takua me Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo.

“Ishte një nder që të takohem me Presidentin Hashim Thaçi në Pentagon. Departamenti i Mbrojtjes vazhdon të mbështesë zhvillimin e FSK-së dhe përpjekjet që të normalizohen marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë”. shkroi Norquist në Twitter.

---- ----
----
-----
-----