Ballina LifeBizare Shampanja dhe paratë lumë/ Çmenduri në plazhe, tërbohet rinia (FOTO)

Shampanja dhe paratë lumë/ Çmenduri në plazhe, tërbohet rinia (FOTO)

28
SHPËRNDAJE

Përpara se të kishte një boom turistësh, Mykonos që sot punëson mijëra vetë ishte thjesht një ishull i varfër peshkatarësh.

Një vizitë e ish zonjës së parë të shteteve të bashkuara të Amerikës Jackie Kennedy me bashkëshortin e saj të dytë, manjatin grek, Aristotel Onasis e bëri ishullin të famshëm. Sot shampanja dhe paraja derdhet lumë në Mykonos.

Njerëz të pasur e të veshur bukur, superjahte, dhe një luks i shfrenuar të mirëpret në Nammos, një brez rëre rreth 100 metra e gjate, ku dendësia e milionereve nga e gjitha bota për metër katror është më e madhe se kudo tjetër shkruan Daily Mail.

-----