Ballina Sport Shakohoxha kritikon ashper tifozet qe ishin ne stadium: Me mire te iknit...

Shakohoxha kritikon ashper tifozet qe ishin ne stadium: Me mire te iknit ne shtepi…

33
SHPËRNDAJE

Kombetarja e Shqipërise ka humbur me rezultatin 0-2 ndaj Francës në takimin e fundit të kualifikueseve të Europianit. Ne Arena Kombetare u inagurua edhe stadiumi i ri, megjithëse jo me shijen e mirë të rezultatit.

Emocione të papërshkrueshme janë dhuruar para ndeshjes dhe gjatë himnit, por jehona u venit disi pas golit të shpejtë nga Toliso në minutën e 8. Shumë kritika ka pasur për tifozët nga ana e komentatorit dhe gazetarit të njohur, Dritan Shakohoxha, gjatë transmetimit të ndeshjes në “Supersport”.

“Nuk e kuptoj këtë qetësi të madhe të tifozëve. Ata kanë ardhur këtu për të mbështetur Kombëtaren, por për hir të së vërtetës nuk po e bëjnë. Kjo nuk është një sallë për opera apo komedi, që të reagosh vetëm në një moment kulminant të një batute.

Të kishte një biletë kundër Francës ishte fat, pasi kishte shumë interesim të madh. Përveç tifogrupeve, pjesa tjetër ndoshta duhej që ta shihte më mirë në shtëpi ndeshjen, pasi këtu, nuk po bëjnë zhurmën e duhur”, ka thënë mes të tjerave në komentim Shakohoxha.

The post Shakohoxha kritikon ashper tifozet qe ishin ne stadium: Me mire te iknit ne shtepi… appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.

----- ----- ----- -----