Ballina Sport Shakhtari ia merr dorën Realit, e mund edhe në Ukrainë: Shpresë për...

Shakhtari ia merr dorën Realit, e mund edhe në Ukrainë: Shpresë për Interin

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Real Madrid ka pësuar humbjen e dytë ndaj ukrainasve të Shakhtar Donetsk në fazën e grupeve të Champions League, duke ndërlikuar kualifikimin.

Ekipi i Zinedine Zidane u mposht në transfertë 2-0, me golat që u shënuan për vendasit nga Dentinho dhe Solomon, të dy në pjesën e dytë.

Tashmë, Real Madrid nuk e ka më në dorë vetë fatin e tij në Champions League.

Ndërkohë, Inter i vendit të fundit e ka të sigurt kualifikimin për në fazën tjetër nëse fiton dy ndeshjet që ka ndaj Borussia Monchenglandach dhe Shakhtar Donetsk.

---- ---- ----
-----