Ballina AKTUALE Shaip Kamberi uronë muslimant me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit

Shaip Kamberi uronë muslimant me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Deputeti popullorë në Parlamentin Serbë, Shaip Kamberi, ka shkruar në profilin e tij: Të dashur miq, Ramazani, për të gjithë besimtarët muslimanë, shënon fillimin muajit të veçantë shpirtërisht, muajit të sakrificës dhe solidaritetit mes veti.

Uroj secilin prej jush që këtë muaj të mirëkuptimit, sakrificës, solidaritetit me njëri-tjetrin dhe ngadhënjimit ta kalojë sa më mirë e sa më lehtë pranë të dashurve të vet.

Në këtë kohë pandemie, që po na vështirëson jetët tona, uroj të keni agjërim të lehtë, pranim të lutjeve dhe sakrificave tuaja tuaja.

Shëndet për secilin prej nesh.

Qoftë me fat muaji i Ramazanit.

---- ----
-----