Ballina AKTUALE Shaip Kamberi takon konkresistin Amerikan Eliot Engel

Shaip Kamberi takon konkresistin Amerikan Eliot Engel

105
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Me Kongresistin amerikan dhe kryesuesin e Komitetit për politikë të jashtme Eliot Engel, në një drekë pune në Beograd, diskutuam për pozitën e Shqiptarëve të Luginës së Preshevës dhe perspektivat në bisedimet Kosovë – Sërbi.

Kongresisti Engel asnjëherë nuk pushoi në angazhimin e tij për t’i kontribuar çështjes shqiptare.

---- ----
----
----- ----
-----