Ballina Lajme nacionale Sërish tensione në LDK, kësaj radhe në degën e Podujevës

Sërish tensione në LDK, kësaj radhe në degën e Podujevës

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjëra në në degët e ndryshme të LDK-së nuk janë duke ecur siç duhet.

Pasi nisën mosmarrëveshjet pasuan edhe përplasjet në degën e LDK-së në Podujevë.

Pikërisht në shkollën që mban emrin e ish-presidentit të vendit, Ibrahim Rugova as në këtë komunë procesi zgjedhor nuk eci siç parashihej.

Përpos që nuk u arrit të zgjidhej kryesia, të pranishmit u detyruan të largoheshin disa minuta pas fillimit, e gjithë kjo si pasojë e tensioneve që ndodhën në këtë organizim.

Indeksonline ka siguruar edhe pamjet ku shihen të pranishmit duke lëshuar sallën si pasojë e përplasjeve që ndodhën.

Si pasojë e kësaj edhe pjesëtarët e policisë së Kosovës u detyruan të dilnin në vendin e ngjarjes në mënyrë që të merreshin me rastin.

LDK është duke mbajtur procesin zgjedhor në çdo komunë të vendit, por thuajse në çdo nëndegë dhe degë të partisë po zhvillohen përplasje të njëpasnjëshme, e që sigurisht po dëmtojnë edhe imazhin e partisë

---- ----
-----