Ballina Lajme nacionale Sërish rrahje në LDK, dalin pamje nga vendi i ngjarjes

Sërish rrahje në LDK, dalin pamje nga vendi i ngjarjes

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Duket se rrahjet në LDK nuk e kanë ndërmend të ndalen.

Lidhja Demokratike e Kosovës është në procesin e brendshëm zgjedhor me shumë incidente e rrahje.

Përveç problemeve në Ferizaj, Prishtinë, Mitrovicë, Viti dhe qytete të tjera në degë e nëndegë, probleme ka pasur të mëdha edhe në qytetin e Vushtrrisë.

Vazhdojnë përleshjet në LDK, Xhafer Tahiri me karrige pretendon të bëhet kryetar.

Anëtarët e LDK-së rrihen mes vete e aty nuk mungon as karriga.

---- ----
-----