Ballina Lajme nacionale Sërish dridhet Shqipëria, ndjehen lëkundje të forta në det

Sërish dridhet Shqipëria, ndjehen lëkundje të forta në det

30
SHPËRNDAJE

Tërmet në Shqipëri, ndjehen lëkundje të forta në det.

Një tërmet i fortë ka goditur brigjet e Adriatikut para pak minutash.

Nga ajo që bëhet e ditur nga Qendra Evropiane për tërmetet, lëkundjet kanë qenë të fuqisë prej 3.7 ballë, shkruan lajmi.

Tërmeti ka goditur në brigjet e Adriatikut, 54 kilometra larg Tiranës, dhe 32 kilometra larg Lezhës.

Nuk dihet nëse lëkundjet janë ndjerë në zonat e bregdetit.

-----