Ballina Lajme nacionale Sërish do të ketë rinumërim të votave

Sërish do të ketë rinumërim të votave

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Do të ketë rinumërim të të gjithë votave.

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP-i ka marrë vendimin pas ankesave të shumta për procesin zgjedhor.

----

Sipas PZAP-it, do të ketë rinumërim të votave të të gjitha vendvotimeve.

“PZAP-i 53 ankesa i ka pranuar të bazuara prej tyre lidhur me 52 ankesa paneli ka vendosur që të urdhërojë KQZ-në, për rinumërimin e votave të 1472 vendvotimeve”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e PZAP-it

----- ----