Ballina AKTUALE Serbia mund ta aplikojë edhe orën policore

Serbia mund ta aplikojë edhe orën policore

3448
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq ka deklaruar se në qoft se nuk respektohen rekomandimet e qeverisë nga ana e qytetarëve duke qëndruar në shtëpi dhe qytetarët vazhdojn të qëndrojn në rrugë pa nevoj, do të vendoset masa më drastike ajo e orës policore.

Bërnabiq ka shtuar se ekzistojn plane për ndihmën ndaj penzionistëve të cilat duhet të i respektojn këto masa.

Mediat serbe raportojn se masat e vëna nga qeveria për të moshuarit nuk janë duke u respektuar.

---- ----
----
-----
-----