Ballina AKTUALE Serbi: Numri i të infektuarve me koronavirus COVID-19 arrin në 46

Serbi: Numri i të infektuarve me koronavirus COVID-19 arrin në 46

169
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Serbia ka regjistruar pesë raste të reja me koronavirusin e ri. Kjo rriti numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 46.

Sipas ministrit serb të Shëndetësisë, Zllatibor Lonçar, tre nga pesë të infektuarit janë lëshuar në shtëpi, ndërsa dy qëndruan në spital dhe gjendja e tyre ishte e qëndrueshme.

Më herët, presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se ai nuk e përjashton mundësinë e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme në vend për shkak të epidemisë

---- ----
----
----- ----
-----