Ballina Lajme Bota/Rajoni Serbi: Nuk ka nevoj më për karantinë, dhe teste PCR

Serbi: Nuk ka nevoj më për karantinë, dhe teste PCR

527
SHPËRNDAJE
Foto ilustrim.
Foto ilustrim.
- Sponsor gjeneral -

Qeveria e Serbisë ka vendosur të heq kërkesën e testit negativ të koronavirusit për udhëtarët që hyjnë në territorin e saj. Në të gjitha hyrjet në pikat kufitare në Republikën e Serbies, nuk keni nevoj më të keni një testë negativ PCR , të cilën tregone se a jeni të infektuar me COVID-19, thuhet në mediat Serbe.

Qeveria e Serbisë miratoi këtë masë pas rekomandimit të Shtabit të Krizave, institucionet që merret me mbrojtjen e shëndetit të popullatës nga pandemia.

Gjithashtu u njoftua se qytetarët e Serbisë, të cilët vijen nga shtetet tjera, nuk kanë nevojë për një testë negativ të koronavirusit, dhe nuk ka nevojë për karantinimin e qytetarëve nëse nuk kanë një testë të cilët nuk jan të infektuar me koronavirus.

---- ----
----
-----
-----